Životopis

Základné informácie:

  • » strávila spoustu svého dětství v Řecku s rodinou. Do New Yorku se přestěhovali poté, co její otec dostal roli v dramatu Love of Life.
  • » její rodiče se rozvedli, když bylo Aniston devět let. Od té doby žila s matkou v New Yorku
  • » její kmotr je Kojak - Telly Savalas
  • » chtěla být sochařkou. V jedenácti pak malířkou
  • » navštěvovala New York High School - Performing Arts. Tato škola vytvořila dílo "Fame"
  • » otec Jeniffer Aniston byl herec, který hrál v "soap opeře" Tak jde čas - Days of Our Lives
  • » hrála v neúspěšném hororu Leprechaun z roku 1993
  • » měla o několik kilo víc, něž požadoval její agent. Musela si tedy odepřít svoji oblíbenou majonézu a zákusky, aby získala požadovanou váhu
  • » nedávno hrála velmi neromantickou roli ve filmu Eda Burnse "She's the One". Hraje ženu, jejíž manžel s ní odmítá spát
Stručný příběh Jen Za popularitu i řadu příležitostí vděčí slavnému seriálu. Talent měla po kom zdědit a udržet se na špici hollywoodské smetánky jí pomáhá i úspěšný manžel.

Poprvé si vyzkoušela na vlastní kůži, co herectví vlastně obnáší, v jedenácti letech ve školním dramatickém klubu Rudolfa Steinera. A byl to právě on, kdo začal systematicky rozvíjet její talent a lásku k umění. Přiměl ji, aby se začala připravovat na newyorskou střední uměleckou školu. Snaha přinesla ovoce. Jennifer byla přijata a studium úspěšně dokončila v roce 1987.

Jennifer se může pochlubit ještě dalším nadáním. Velmi dobře kreslí a některé její práce byly dokonce vystaveny v newyorském Metropolitním muzeu umění.

Jen začíná

Po ukončení školy studovala herectví soukromě a učila se a učila... aby byla řádně připravená, až konečně dostane příležitost. Byla totiž přesvědčená, že nic není v životě zadarmo. A píle přinesla ovoce. Umí být přesvědčivá v komedii stejně jako v dramatu.

Krátce po maturitě se Jennifer objevila ve dvou newyorských divadelních představeních - For Dear Life a Dancing on Checker's Grave. Ani první televizní role na sebe nenechala dlouho čekat a Jennifer stanula v roce 1989 před kamerou jako Courtney v seriálu Molloy a o rok později jako Ava Schector v romantickém teenagerském příběhu Camp Cucamonga. Po hostování v dalších dvou seriálech (Ferris Bueller a Edge) se v roce 1993 konečně dočkala i jedné z hlavních rolí v celovečerním filmu Leprechaun.

Monica, nebo Rachel

Když přišla klíčová nabídka, která ji proslavila po celém světě, měla Jennifer za sebou již další dva filmy, dvě hlavní a čtyři epizodní role v televizních seriálech. Při obsazování pilotního filmu k Přátelům (Friends Like These) se původně zúčastnila konkursu na roli Moniky. Na poslední chvíli si to však rozmyslela, protože ji víc zaujala královna předměstí Rachel Green, pobíhající s hrnky mezi stoly domácké kavárničky.

Mezičas

Díky seriálu Přátelé, kterému věnovala deset let života, se stala přes noc slavnou a zajímavé nabídky se brzy začaly přímo hrnout. Kdo by odolal? A tak Jennifer dokázala, že s pracovitostí a organizačním talentem se dá zvládnout téměř nemožné. Pro zajímavou roli si vždy dokázala udělat ”okno”. A tak souběžně s Přáteli dabovala několik ”animáků” (například South Park a Hercules), vystupovala ve zhruba dvaceti televizních show a natočila neuvěřitelných třináct filmů.

Postavy, které Jen ztvárnila, jsou stoprocentně věrohodné ve všech situacích. Ať již pláče nebo se směje, rozčiluje se či utápí ve smutku, je bezradná nebo rozhodná. A rozhodně jí nelze upřít nezdolnou energii a temperament.

Královna charity

Jen se řadí mezi osobnosti, které svou popularitu investují také do charitativních projektů. Tak například loni v květnu navrhla podprsenku, která byla s více než čtyřiceti dalšími vlastnoručními návrhy slavných osobností vydražena v aukci. Výtěžek putoval na konto losangeleských center zabývajících se výzkumem rakoviny prsu.

Nejcennější sbírka

Díky Přátelům se Jennifer může pochlubit i sbírkou významných cen. Seriál jí vynesl tři nominace na American Commedy Awards (1996, 1999 a 2001) a tři nominace (2000, 2001 a 2003) a jednu cenu Emmy (2002). V roce 2002 získala titul Hollywoodská herečka roku a byla současně nominována i na Zlatý globus, který loni konečně získala.

Nové plány

Je očividné, že konec Přátel pro Jen rozhodně neznamená konec kariéry. Po natočení romantické komedie Riskni to s Polly, která již brzy zamíří i do našich kin, se rozhodla zkusit produkční práci. Dokonce už podepsala smlouvu s Tedem Griffinem, který má na kontě již pět úspěšných scénářů (Best Laid Plans, Ocean's Eleven...) a nyní se chce poprvé představit také jako režisér. Bližší podrobnosti se však zatím tají.

Současně Jennifer připravuje společně s manželem další projekt, který dostal pracovní název The Time Traveler's Wife a má si v něm i zahrát.

Konec na pokračování?

Úspěšnost Přátel prý nedá televizi NBC spát. Proslýchá se, že nabídla všem jeho protagonistům po dvou milionech dolarů za devadesátiminutový speciál. Měl by se začít natáčet co nejdříve a vysílat k prvnímu výročí ukončení seriálu. Děj se má odehrávat na Den díkůvzdání, kdy se přátelé znovu sesednou ke slavnostnímu stolu. Zda se ho opravdu dočkáme, to se teprve uvidí...

 

Zdroj: TV tip seriál

| © mylan & Sasa2002, 2005 | Člen skupiny TVpratele.info | Hosting: Flyweb.cz |  ↑  |